Клиника дерматологии, лечебной косметологии

Качество
определяет доверие

Телефон клиники:
 (044) 592-56-13
 (063) 643-33-07
Адрес клиники:
б-р Леси Украинки 34, каб. 512 Время работы: с 9:00 до 21:00

НА ЗАХИСТІ

 

НА ЗАХИСТІ

zagar.jpg

ЗАСМАГА – ЦЕ МОДНО І КРАСИВО. ОДНАК, ВИРУШАЮЧИ НА ПЛЯЖ АБО В СОЛЯРІЙ, ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ ПРО ЗАХИСТ ШКІРИ, ДЛЯ ТОГО, ЩОБ КРАСА НЕ ПЕРЕТВОРИЛАСЯ НА ПРОБЛЕМУ.  

Сьогодні не існує людини, у якої на шкірі не було б жодного новоутворення, адже шкіра – не шматок мармуру. Дерматологи всього світу констатують: у зв’язку з погіршенням екологічної ситуації на нашій планеті, стоншенням озонового шару і, як наслідок, більшої агресивності сонячного випромінення, відбувається неухильний щорічний ріст захворюваності на онко та передонкопатологію шкіри. Тому вкрай важливо хоча б раз на рік проходити профілактичний огляд у дерматолога.

ДОБРОЯКІСНІ НОВОУТВОРЕННЯ ШКІРИ 

Доброякісні новоутворення шкіри не становлять небезпеки для життя і є лише естетичним дефектом. Причини їх появи не завжди відомі. Має значення спадковість, гормональний фон, стан обміну речовин, правильний догляд за шкірою. Сонце може стимулювати появу пігментних утворень, сонячного кератозу, а також перехід доброякісного процесу в злоякісний. При появі доброякісних новоутворень шкіри необхідно звернутися до кваліфікованого дерматолога. Він визначить тип дефекту та метод його усунення. Для видалення новоутворень застосовується електрокоагуляція, лазерна коагуляція, кріодеструкція, радіохвильова коагуляція, хірургічне видалення. Неприпустимо самостійно видаляи новоутворення шкіри за допомогою Супер-чистотілу, Ферезолу, Коломаку та інших засобів. Це може призвести до важких опіків шкіри та переходу доброякісного процесу в злоякісний.
Серед найбільш поширених доброякісних утворень можна виділити папіломи, гемангіоми, невуси, кістисальнихзалоз.

ПЕРЕДРАКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ

За певних факторів передракові захворювання шкіри можуть перерости у злоякісні. Цьому сприяють збої в роботі імунної системи, загальне ослаблення організму, надмірне сонячне випромінення. Будь-яке підозріле новоутворення шкіри підлягає грамотному видаленню з наступним патогістологічним дослідженням видаленої тканини.
До передракових захворювань шкіри відносяться меланоз Дюбрейля (темно-коричневі плями з нечітким контуром та неоднорідного забарвлення), шкірний ріг (ороговіле опукле утворення) та старечі кератоми (сіро-коричневі плями, розвиваються після сорока років).

ЗЛОЯКІСНІ НОВОУТВОРЕННЯ ШКІРИ 

Основні злоякісні пухлини шкіри – плоскоклітиннийта базальноклітинний рак (виникають найчастіше у похилому віці), а також найгрізніша та найнебезпечніша пухлина не лише серед пухлин шкіри – меланома, яка виникає переважно у людей молодого та середнього віку, рано метастазує та смертельно небезпечна для життя. За даними американських лікарів, після раку грудей, меланома є найпоширенішим раком серед жінок, які переступили сорокарічний рубіж. Ультрафіолетове випромінення пошкоджує ДНК клітин шкіри, що підвищує ризик виникнення меланоми. Якщо у вас велика кількість родимок, ви повинні дотримуватися усіх застережних заходів, перебуваючи на сонці. Якщо меланома виявлена на ранній стадії, п’ятирічне виживання складає понад 95%. У той же час, якщо утворення виявлено на пізній стадії, то цей показник становить менше 50%.
Важливо знати про ранні ознаки того, що родимка трансформується у злоякісне утворення. Існує так звана абревіатура АККОРД. Якщо підозріла родимка відповідає хоча б одному критерію цієї абревіатури, терміново зверніться до дерматолога!
А – асиметрія родимки. Якщо умовно провести посеред родимки лінію, то у небезпечного утворення обидві частини будуть несиметричними.
К – край та його чіткість. Межа між кінцем родимки та шкірою повинна бути чітко видною. У ракових утворень вона розмита.
К – кровоточивість. Злоякісні утворення легко поранити.
О – окрас. Нормою вважається однорідний окрас родимки, без вкраплень іншого кольору.
Р – ріст. Різке збільшення у розмірі повинно викликати підозру.
Д – діаметр. Якщо родимка понад 6 мм – потрібно бити тривогу.
При підозрі на злоякісне утворення пацієнта повинен оглянути дерматоонколог. Тип пухлини та метод лікування визначає тільки кваліфікований лікар-дерматолог. Необхідність видалення та вибір методу залежать від різновиду новоутворення. Видалена тканина відправляється на патогістологічне дослідження. Подальша тактика визначається у залежності від його результатів. Якщо підтверджена злоякісність процесу, такі хворі підлягають обов’язковому диспансерному спостереженню.

СОНЦЕЗАХИСНІ ЗАСОБИ

Для того, щоб максимально захистити себе, вкрай важливо користуватися ефективними сонцезахисними засобами. Не забувайте наносити їх навіть тоді, коли немає прямих сонячних променів: 80% ультрафіолетових променів проходять крізь хмари.
Сучасні сонцезахисні засоби випускаються у різноманітних видах: креми, гелі, спреї. Вони швидко всотуються, не залишають слідів на одязі, не мають запаху, підходять для чутливої шкіри й головне – ефективно захищають від сонячних променів. Причому, від обох видів випромінення: UVA (довгохвильові ультрафіолетові промені) та UVB (короткохвильові ультрафіолетові промені). Промені UVB діють на верхні шари шкіри та є причиною сонячних опіків. Промені UVA спричиняють передчасне старіння шкіри (фотостаріння) та провокують появу злоякісних новоутворень. Промені UVA здатні проникати навіть крізь одяг та скло. І ті, й інші промені негативно впливають на шкіру й можуть спричинити злоякісні утворення.
Дерматологи рекомендують використовувати сонцезахисні креми з показником SPF не менше 15, коли ви не перебуваєте під дією прямих сонячних променів, і не менше 30, коли ви йдете на пляж.
SPF (sunprotectionfactor – фактор сонцезахисту) вказує, скільки часу можна перебувати на сонці й не отримати сонячні опіки, використовуючи засіб сонцезахисту. Тобто, якщо ви згоряєте уже через 10 хв. після перебування на сонці й вирішили скористатися кремом з SPF 20, то він захищатиме вашу шкіру 200 хвилин, або три години. Звісно, ці показники цілком умовні, адже крем необхідно наново наносити кожні дві години, після купання, обтирання рушником і навіть при інтенсивному потовиділенні. Необхідно пам’ятати, що сонцезахисні засоби починають «працювати» не одразу, тому наносяться за 20-30 хвилин до виходу на вулицю. І врахуйте, що жоден крем не врятує вас від прямих променів сонця у проміжку між 11 та 15 годинами.
Для нормальної та сухої шкіри: Bioderma: «Фотодерм Макс» SPF 100 крем для обличчя та молочко для тіла, «Фотодерм» SPF 30 крем для обличчя, «Фотодерм Спот» крем SPF 50+ (наноситься локально на родимки, а також на шкіру обличчя при веснянках). Avene: крем для обличчя SPF 50+ та спрей для тіла SPF 50+. Uriage: крем-флюїд SPF 30. 
Для жирної та комбінованої шкіри: Uriage: сонцезахисний крем екстрафлюїд для обличчя та молочко для тіла SPF 50+, «Ур’яж Ісеак» сонцезахисний флюїд SPF 30 та 50. Bioderma: «Фотодерм Макс» SPF 100 емульсія, «Фотодерм» SPF 30 емульсія. Avene: молочко для обличчя SPF 50+.
Для чутливої шкіри: засоби «білої» лінії Avene: крем для алергіків SPF 50, сонцезахисна крем-пудра SPF 50+. «Біла» лінія Uriage: засоби SPF 50+. La Roche-Posay:спрей для обличчя та тіла «Антеліос XL» 50+. Vichy: спрей для тіла «Капіталь Солей» SPF 50+ , олія для засмаги SPF 40+.
Для чутливої шкіри: Bioderma: «Фотодерм Кід» спрей для дітей SPF 50+. Uriage: сонцезахисне молочко для дітей SPF 50+. Avene: молочко для дітей SPF 40. Vichy: молочко для дітей «Капіталь Солей» SPF 50+. La Roche-Posay: молочко для шкіри дітей «Антеліос Дермо-Педіатрікс» SPF 50+.

    

ВАЛЕРІЯ ДРІЯНСЬКА, лікар-дерматовенеролог, кандидат медичних наук, медичний директор клініки «Делекос».

    


лечение целлюлита киев, лечение трещин на пятках киев вросший ноготь лечение киев грибковые заболевания леченние киев грибок лечение киев аллегргический дерматит лечение дерматит лечение киев лишай лечение себорея лечение микоз лечение кандидоз лечение уколы красоты киев диспорт киев косметология дерматология удаление бородавок угревая сыпь лечение киев удаление папиллом киев лечение стоп киев вросший ноготь лечение киев жирная кожа лечение киев угри лечение киев гусиные лапки лечение морщин киев криомассаж акция киев демодекоз лечение киев удаление родинок киев