Клиника дерматологии, лечебной косметологии

Качество
определяет доверие

Телефон клиники:
 (044) 592-56-13
 (063) 643-33-07
Адрес клиники:
б-р Леси Украинки 34, каб. 512 Время работы: с 9:00 до 21:00

ХВОРОБА ЧЕРВОНИХ ЩІЧОК

 

ХВОРОБА ЧЕРВОНИХ ЩІЧОК

 

РАПТОВИЙ РУМ’ЯНЕЦЬ – ЦЕ НЕ ТАК УЖЕ Й НЕВИННО, ЯК МОЖЕ ВИДАТИСЯ НА ПЕРШИЙ ПОГЛЯД. ЗА ЦИМИ «СПАЛАХАМИ» З БУДЬ-ЯКОГО ПРИВОДУ МОЖЕ ПРИХОВУВАТИСЯ ПІДСТУПНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ.

 

krasnye_shechki.jpg

ЧОМУ ЦЕ ПОТРІБНО?

Чи помічали ви, як щоки стають пурпуровими, коли заходиш з морозу у тепле приміщення? Або як вони неприродним чином червоніють після чашки гарячого чаю чи келиха вина? Спершу рум’янець тримається недовго, однак поступово стає все тривалішим, шкіра починає гостро реагувати на будь-які подразники, на щоках та крилах носа з’являється помітна капілярна сітка. Якщо вам знайомі ці прояви, цілком ймовірно, що у вас шкірне захворювання із загадковою назвою розацеа. 

Розацеа (у перекладі з лат. – «схожий на троянду»), або рожеві вугрі – це хронічне захворювання сальних залоз шкіри обличчя у поєднанні з підвищеною чутливістю капілярів.

Захворювання має три стадії. Перша: короткочасне почервоніння шкіри обличчя (еритема), яке переходить у стійке. Друга: поява висипів у вигляді плям, вузликів або запалень (так звані рожеві вугрі), а також розширення судин на уражених ділянках шкіри, що призводить до формування куперозу. Третя: стійке насичене почервоніння, густа сітка капілярів, потовщення ділянок шкіри.

Незважаючи на схожі клінічні прояви розацеа відрізняється від інших шкірних захворювань. Наприклад, при рожевих вуграх немає комедонів (чорних цяток), які утворюються при вуграх звичайних. При розацеа вогнища почервоніння мають менш чіткі контури та меншу інтенсивну яскравість, ніж при вовчанці, а від себорейного дерматиту розацеа відрізняє відсутність на шкірі жовтуватих кірочок.

Але точний діагноз може поставити лише кваліфікований дерматолог. Самодіагностика недопустима! Важливо звернутися до спеціаліста вчасно: чим більш запущене захворювання, тим важче відновити здоров’я шкіри. На пізніх стадіях розацеа спричиняє стійкі та виражені косметичні дефекти: телеангіектазії (сіточки тріснутих судин), інфільтрати (потовщення шкіри), формування ринофіми (шишкоподібного носа), які можуть бути незворотними. У той же час, на ранніх стадіях захворювання успішно лікується.

ГРУПА РИЗИКУ

На жаль, точна причина виникнення розацеа досі не встановлена. Як правило, це захворювання – супутник людей з хворобами шлунково-кишкового тракту, гормональним дисбалансом, порушеннями у роботі вегетативної нервової системи. Ці фонові захворювання провокують гіперактивність кровоносних судин, а також збільшення розмірів сальних залоз та кількість виробленого шкірного жиру.

Має значення спадковий фактор, умови життя та праці людини. Люди, які працюють в умовах температурного перегріву, частіше страждають від розацеа.

До групи ризику дерматологи відносять вагітних жінок та хворих, які тривалий час приймали гормональні препарати, а також тих, хто користується косметичними засобами з додаванням гормональних препаратів. До цієї ж категорії потрапляють любителі чорної кави, алкогольних напоїв та гострих страв. Ризик захворіти розацеа збільшується, якщо ви є власницею світлої шкіри.

Жінки хворіють розацеа значно частіше за чоловіків. Це пов’язано з високим рівнем жіночих статевих гормонів, а також з анатомічними особливостями жіночої шкіри – вона тонша, кровоносні судини розташовані ближче до поверхні.

ТАКТИКА БОЮ

Лікування розацеа залежить від стадії захворювання та особливостей шкіри пацієнта: воно підбирається суворо індивідуально. Щоби виключити супутній демодекоз, робиться зішкріб шкіри для мікроскопічного дослідження. На сьогодні існує чимало ефективних препаратів. У важких випадках призначаються антибіотики для прийому внутрішньо. За необхідності дерматолог скеровує на обстеження до гастроентеролога та ендокринолога. Курс лікування становить в середньому 1-1,5 місяця. 

КОНТРОЛЬ РАЦІОНУ

Не останню роль під час лікування розацеа відіграє дієта. Важливо уникати вживання страв, які посилюють притік крові до обличчя: надто гарячих та гострих, а також алкоголю. Корисні продукти, багаті вітаміном С, який зміцнює судинні стінки: капуста, болгарський перець, шипшина, цитрусові.

У РУКАХ ПРОФЕСІОНАЛІВ

Гарні результати під час лікування розацеа дають методи професійної косметології. Вибір методики залежить від стадії захворювання та особливостей шкіри пацієнта. На ранніх стадіях показана кріотерапія. Вона тренує «судини», зменшує жирність шкіри, допомагає позбутися демодекозу, знімає запалення шкіри. Делікатна ультразвукова чистка бережливо та ефективно очищає пори, відлущує відмерлі клітини шкіри. Поверхневі кислотні пілінги пом’якшують, відбілюють шкіру, зволожують поверхневі шари епідермісу, нормалізують рН, позбавляють рубців. Фонофорез дозволяє ввести лікувальні препарати глибоко в шкіру. Електрокоагуляція та лазерна коагуляція усувають судинну сіточку.

 


 

За шкірою необхідно доглядати дуже делікатно,

не використовувати скраби з грубими відлущувальними часточками, не терти обличчя рушником.
ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ

При розацеа дуже важливий грамотний догляд за шкірою у домашніх умовах. Хворим необхідно уникати температурних процедур, таких як сауна та баня, їм протипоказано протирати обличчя кубиками льоду та приймати контрастний душ. За шкірою необхідно доглядати дуже делікатно, не використовувати скраби з грубими відлущувальними часточками, не терти обличчя рушником, вмиватися водою кімнатної температури. Категорично заборонені засоби, які містять спирт, олії та гормональні добавки, а також ті, що мають розігріваючу дію.

Існує широкий асортимент засобів лікувальної косметики, спеціально призначених для шкіри з розацеа – тонкої, чутливої, схильної до почервонінь та запалень. 

ЛЕГШЕ ЗАПОБІГТИ:

Уникайте надмірного вживання алкоголю та гострої їжі. Намагайтеся не перевантажуватися емоційно, стежте за здоров’ям, зокрема, за станом шлунково-кишкового тракту. При гормональному дисбалансі важлива своєчасна корекція в ендокринолога. Делікатно доглядайте за шкірою.

 

ВАЛЕРІЯ ДРІЯНСЬКА
дерматовенеролог, медичний директор клініки «Делекос»

 

 


лечение целлюлита киев, лечение трещин на пятках киев вросший ноготь лечение киев грибковые заболевания леченние киев грибок лечение киев аллегргический дерматит лечение дерматит лечение киев лишай лечение себорея лечение микоз лечение кандидоз лечение уколы красоты киев диспорт киев косметология дерматология удаление бородавок угревая сыпь лечение киев удаление папиллом киев лечение стоп киев вросший ноготь лечение киев жирная кожа лечение киев угри лечение киев гусиные лапки лечение морщин киев криомассаж акция киев демодекоз лечение киев удаление родинок киев